.

DC DIY мотор N20 DC 6V минијатурен мотор за редукција на менувачот 40-3000rpm Намалување на менувачот Мотор Минијатурен метален електричен мотор за редукторот за електрична ?

DC DIY мотор N20 DC 6V минијатурен мотор за редукција на менувачот 40-3000rpm Намалување на менувачот Мотор Минијатурен метален

DEN 958.40

Стока
Достапно е за нарачката

Одлично за проекти за роботика, автомобили со соларни/батерии, роботи со четки, вентилатори/ветерници, итн Брзина : 40/70/80/120/150/250/400/600/700/800/1200/1500/2000/2500/3000 RPM. Големина на моторот : околу 12 х 24мм (дијаметар * ч). Големина на вратилото : околу 3 x 10мм (дијаметар * L). Одлично за проекти за роботика, автомобили со соларни/батерии, роботи со четки, вентилатори/ветерници, итн. Брзина : 40/70/80/120/150/250/400/600/700/800/1200/1500/2000/2500/3000 RPM. Големина на моторот : околу 12 х 24мм (дијаметар * ч). Големина на вратилото : околу 3 x 10мм (дијаметар * L). Лесно за инсталирање и складирање, ставете во херметичка торба кога не се користи за да се спречи бренд за влага и Rust100% brandутлтаж : 6 VSpeed : 40/70/80/120/150/250/400/600/700/800/1200/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/1500/ 2000/2500/3000 вртежи во минута Големина : Околу 12 x 24mm (дијаметар * ч) Големина на вратилото : околу 3 x 10mm (дијаметар * l) пакет вклучува : 1 x метална опрема Motor TOTE : поради рачно мерење, ве молиме, дозволете растојание од 1- 5мм.

Особините