.

Gtest 4 Ножеви Шпорет На Топлина Вентилатор Дневник Дрво Режач Екофан Тивок Црн Домашен Камин Вентилатор Ефикасна Дистрибуција На Топлина

Gtest 4 Ножеви Шпорет На Топлина Вентилатор Дневник Дрво Режач Екофан Тивок Црн Домашен Камин Вентилатор Ефикасна Дистрибуција На Топлина

DEN 376.00

Стока
Достапно е за нарачката

Вентилатор За Шпорет На топлина : не е потребна електрична енергија, не е потребен надворешен извор на енергија, помала потрошувачка, еколошки вентилатор за шпорет Заштедете Енергија : Ефикасно возете топол воздух низ просторијата. Помала потрошувачка, поголема ефикасност. Ултра Доста Работа : Специјално изработени 4 алуминиумски сечила, положен тест за центрифуга, добро избалансиран, безбедно свети со брзина до 170190cfm. Работи на Печки на Дрва, Дрва, Гас или Пелети. Загрејте ја вашата соба со овој вентилатор за шпорет за заштеда на енергија. Генијална Циркулација На Топлина. Систем : Напојува со топлинска трансформација. Започнува автоматски ОД 122ф, Макс. работна температура : 644 F. Материјал : Алуминиумска Вкупна Големина : 7,5 "x 6,7"(Висина*Ширина)Ширина На Сечилото : 3 "Основна Големина : 4,7" x 2,4 " (L*W)Опсег На Работна Температура : 140f-662 F(60 q -350®) Нето Тежина : 0,8 kg Airflow : 170-190 CFMNoise : .

Особините