.

Врховни Суспензии-Комплет Од 4 Сребрени Растојанија На Тркала од 2 инчи за 2005-2023 Форд Ф250 / Ф350 Супер Должност 2WD 4WD | Конверзија на Шема На Завртки: 8 x 170mm на 8 x 165,1 mm

Врховни Суспензии-Комплет Од 4 Сребрени Растојанија На Тркала од 2 инчи за 2005-2023 Форд Ф250 / Ф350 Супер Должност 2WD 4WD | Конверзија

DEN 1.00

Стока
Достапно е за нарачката

Поставете ги тркалата 2 инчи нанадвор од секоја страна Го менува 8х170мм БП на возилото на 8 х 165,1 мм (8 х 6,5") БП. Овозможува инсталација на пошироки тркала и гуми. Ја зголемува ширината на патеката на вашето возило. Помага во исправување на проблемите со триење на гумите. Ги подобрува можностите за ракување и свиоци. Хидрауличните Претходно Притиснати Столпчиња го елиминираат ризикот од вибрации. КОМПАТИБИЛЕН со 2005-2023 Форд Ф-250 / Ф - 350 Супер Должност, и 2003-2005 Форд Екскурзија [Drivetrain : 2 WD 4 WD]. *Не одговара на моделите со Двојни Тркала. Забележете дека овие адаптери за тркала ќе ЈА ПРОМЕНАТ шемата на завртките на вашето возило и се наменети за употреба само со тркала од 8 х 165,1 мм. КОНВЕРЗИЈА НА МОДЕЛОТ НА ЗАВРТКИ НА ВОЗИЛОТО НА ТРКАЛАТА : 8 х 170мм на 8 х 165,1 мм (8 х 6,5"). СПЕЦИФИКАЦИИ НА РАСТОЈАНИЕ : Дебелина од 2 Инчи, Столпчиња м14 х 1,5, Централно Отвор Од 125мм ЗАБЕЛЕШКА : Разделувачите се оддалечени од навртките и се центрирани со користење на прецизно обработено заострено седиште на навртките на навртките. Не Е Потребен Прстен За Центар!. ПРИДОБИВКИ : Дизајниран Да ЈА СМЕНИ шемата на завртки од 8 х 170мм на шема на завртки од 8 х 165,1 мм и да ја прошири патеката на гумите за 2" од секоја страна, овозможувајќи ви да инсталирате сопствени тркала. Овие Адаптери За Тркала Со Про-Палка се дизајнирани како надградба со директно вклопување и не бараат модификации за инсталација. Препорачуваме употреба На Клуч За Вртежен Момент за да се обезбеди правилно затегнување на хардверот. ОГРАНИЧЕНА ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : сите врвни производи од брендот Суспензии се темелно тестирани пред објавувањето на пазарот и се поддржани со Или Ограничена Доживотна Гаранција. УНИВЕРЗАЛНИ КАПАЧИЊА ЗА СТЕБЛОТО НА ВЕНТИЛОТ за ГУМИ : Вклучени со купување се 4 Универзални Капачиња за Стеблото на Вентилот за Гуми прецизност цпу обработени Од Алуминиум Со Мала Тежина Т6 Палка Со анодизирана површина и заштита од пластичен вентил отпорна на ' рѓа и вода за да се спречи корозија и хемиско оштетување. Подобрете го изгледот на вашето возило и пуштете пошироки Гуми со КОМПЛЕТИТЕ За Адаптер за Тркала НА Врховната Суспензија. Горди сме што ви ги нудиме нашите Адаптери За Тркала Од Серијата Про-Палка Цпу Обработени од Алуминиум И прецизно дизајнирани За Да ја прошират патеката на гумите за 2 инчи од секоја страна и да ја променат шемата на завртките од 8х170мм на 8х165.1мм, подобрувајќи го изгледот на вашето возило и сместувајќи пошироки сопствени бандажи и гуми. Со дополнителна влечна сила, ќе можете да ставите поголема моќ на земја за поголемо забрзување.

Особините