.

Флбиррет Боја Слепи Корективни Очила Црвено Зелено Слепило Слабост Подобрување На Видот Слепило Во Боја

Флбиррет Боја Слепи Корективни Очила Црвено Зелено Слепило Слабост Подобрување На Видот Слепило Во Боја

DEN 609.44

Стока
Достапно е за нарачката

Поликарбонат рамка СПЕЦИЈАЛЕН СЛОЈ НА ФИЛТРИТЕ за ЛЕЌИ : Специјалните премази на леќите блокираат одредени бранови должини на светлината, со што се подобрува резолуцијата на бојата за слепите лица во боја. МОДЕРЕН ИЗГЛЕД НА ОЧИЛА ЗА СЛЕПИ БОИ : елегантниот изглед на очилата за слепи бои ги прави неразлични од обичните очила за сонце. МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ПОЖИВОПИСНИ СЛИКИ : се гледаат Посветли слики, оставајќи впечаток дека очилата се филтрирани. Кога носите очила за сонце со слепи бои, ефектот за подобрување на бојата е очигледен. ОЧИЛАТА ЗА СЛЕПИ БОИ МОЖАТ ЕФИКАСНО ДА ГО ПОДОБРАТ ВИДОТ на БОЈАТА И РЕЗОЛУЦИЈАТА на БОЈАТА на ПАЦИЕНТОТ : Затемнетите очила можат да го подобрат видот на бојата и резолуцијата на бојата на пациентот. Мозокот ги анализира и споредува разликите помеѓу боите што ги перцепираат очите и ги идентификува црвените и зелените бои. ДОПОЛНИТЕЛНА СЈАЈНОСТ : дополнителна осветленост за луѓе со слепило во боја или кратковидост. Подобрена Резолуција На Бојата : Специјалната обвивка на објективот филтрира одредени бранови должини на светлината, овозможувајќи им на слепите лица во боја да ги гледаат боите поживописно и попрецизно. Модерен Дизајн : овие корективни очила со слепи бои изгледаат исто како обичните очила за сонце, што ги прави стилска и дискретна опција за секојдневно носење. Подобрување на бојата : со овие очила, ќе доживеете ефект сличен на филтер што ги подобрува боите и прави сликите да изгледаат поживописни и дефинирани. Ефикасно Подобрување на Видот : Овие очила можат ефикасно да го подобрат видот и резолуцијата на бојата, овозможувајќи му на мозокот подобро да прави разлика помеѓу црвената и зелената боја. Дополнителна Сјајност : Овие очила се погодни и за слепи во боја и за кратковиди лица, обезбедувајќи дополнителна сјајност и јасност на вашиот вид. Тип На Ставка : Корективни Очила. Материјал : КОМПЈУТЕР. Боја : Како Што Е Прикажано Слики. Стил : Целосна рамка. Доаѓа Со Кутија. Воведување на нашите револуционерни Корективни Очила За Слепи Бои, дизајнирани да ја подобрат резолуцијата на бојата за поединци кои страдаат од црвено-зелено слепило во боја или слабост во видот. Овие очила имаат специјална обвивка на леќите што филтрира одредени бранови должини на светлина, овозможувајќи им на слепите во боја да видат поживописни слики и да се чувствуваат како да ставиле филтер на очилата. Модерен изглед на овие очила не се разликува од обичните очила за сонце, така што можете да ги носите со доверба во секој амбиент.

Особините