.

Сет За Есенцијално Масло Од Ванила седбуваза - 2 Пакувајте Чисти Органски Неразредени Масла За Ароматерапија За Масажа, Дифузер , Парфем, Сапун, Правење Свеќи

Сет За Есенцијално Масло Од Ванила седбуваза - 2 Пакувајте Чисти Органски Неразредени Масла За Ароматерапија За Масажа, Дифузер

DEN 1.33

Стока
Достапно е за нарачката

100% Чисто и Неразредено : есенцијалното масло од ванила е 100% чистоИзвлечени од природни, без полнила, без адитиви или превозници додадени. Етеричното масло од ванила има богат, кремаст мирис што ги тера луѓето да размислуваат за серија убави работи и дава чувство на благосостојба. Долготраен Мирис-Користете неколку капки во режач на дифузер со вода за да ја мирисате и подигнете околината. Повеќекратна Употреба : Нашето Есенцијално масло може да се користи дифузер, исто така, за правење парфеми, миризливи свеќи, производи за чистење, нега на коса, правење лигите, бомби за капење, сапуни или за бања, масажа и домашна нега. Совет за безбедност - чистите есенцијални масла се само за надворешна употреба! Не допирајте ја кожата без разредување со масло за носење. Децата и оние кои се бремени или дојат треба да се консултираат со лекар пред да користат етерични масла.

Особините