.

Компатибилен За Oculus Потрагата 2 Линк Кабел 16FT, USB C До C КАБЕЛ USB 3.2 Брз Пренос На Податоци &засилувач; Брзо Полнење Компатибилен Со Oculus Потрагата VR Слушалки и Потрагата

Компатибилен За Oculus Потрагата 2 Линк Кабел 16FT, USB C До C КАБЕЛ USB 3.2 Брз Пренос На Податоци &засилувач; Брзо Полнење Компатибилен

DEN 2.00

Стока
Достапно е за нарачката

Окулус Потрагата 2 Линк Кабел : Окулус Линк поврзува Oculus Потрагата 2 слушалки на ГЕЈМЕРСКИ КОМПЈУТЕР, така што ќе може да игра широк спектар На Oculus Rift апликации и игри, во исто време наплаќаат Oculus потрагата слушалки Совршена Должина ОД 16 СТАПКИ - со долгиот кабел За слушалки Окулус Потрага Од 16 стапки, можете слободно да уживате во вашата игра низ вашата соба. Син За Податоци Со голема Брзина : Кабел За Врска Феипу За Oculus Потрага 2 поддржете ја максималната брзина на синхронизација на податоци на 5 Gbps, што значи дека 1gb датотеки може да се синхронизираат во две секунди; поддржана Е И проекција НА видео екран 2 K, Овој кабел за врска гарантира дека квалитетот на сликата што ја добивате е одличен и стапката на слики е многу стабилна. Компатибилен Со Не-USB-C Компјутер : ние нудиме ТИП-C на USB-а адаптер за компјутер без USB-C порта. Ве молиме вклучете ГО ВО USB 3.1 порта за најдобри перформанси. Силна и Издржлива : Школка од Пристаниште изработена од висококвалитетна легура нема да се загрее по долготрајна употреба. 8мм цврстина tpu материјалот овозможува нашиот кабел за поврзување слободно да се наведнува без да се скрши. Ако користите Кабел За Врска Feipu за Oculus Quest 2 во USB 3 порта, но се гледа КАКО USB 2, пробајте ги следниве чекори : ОВОЈ USB C до USB a адаптер е САМО USB 3 ако USB кабелот седи во адаптерот во една насока. Другиот Е USB 2. Ако го користите ОВОЈ USB C за USB C кабел, обидете се да го одврзете и повторно да го поставите кабелот во портата користејќи различни ориентации, бидејќи некои порти може да гледаат САМО USB 3 во одредени ориентации. Ако користите PCI-E картичка, проверете дали кабелот е целосно вметнат со седење и повторно седење. Компатибилен со Софтвер Oculus и Side Quest, тестиран со Над 2000 Стапка На Пренос на Податоци Mbit/s Ако сакате да користите Кабел За Врска Feipu за да ја поврзете Вашата Потрага со КОМПЈУТЕР, ве молиме започнете со прегледување на нашата статија за компатибилност На Кабелот За Врски Потврдете го следново : вашиот КОМПЈУТЕР ги исполнува препорачаните спецификации.

Особините