.

DEWALT 20V МАКС* XR Заврши Nailer, Агол, 16GA

DEWALT 20V МАКС* XR Заврши Nailer, Агол, 16GA

DEN 3.00

Стока
Достапно е за нарачката

Овој безжичен завршен шајка е 100% напојуван од батеријата Ја елиминира маката за користење гас, компресор и црево. Моторот без четки на завршниот шајка со 16 мерачи го максимизира траењето и издржливоста. Активирач за избор без алатки за секвенцијални или контактни режими на активирање. Прилагодување на длабочината без алатки за прецизно потопување на ноктите. Ослободување на џем без алатки за брзо и лесно чистење на метежот на ноктите. Мултифункционалните LED светла помагаат да се обезбеди осветлување на работниот простор и дијагностика на алатки. Интегрирана рачка за ослободување на штанд без алатки за брзо ресетирање на сечилото на возачот во случај на штанд. Прилагодлива кука за ремен за лево или десно прицврстување во зависност од претпочитањето на корисникот. Вграденото списание овозможува лесна употреба во повеќе ориентации и во тесни простори. Компатибилен со СИТЕ DEWALT 20 V МАКС* батерии. Dewalt DCN660 16 Мерач Аголна Завршница Nailer дискови 16 мерач аголна завршница ноктите од 1-1/4-инчен до 2-1/2-инчен што го прави DEWALT заврши ноктите идеален за прицврстување круна калапи, обвивка, и плинтуси.

Особините