.

Aexit SW-420 DC Компјутерски Компоненти 3.3-5v Чувствителна Контрола 1nc Вибрации Сензор Матични Плочи А-Ларм Модул

Aexit SW-420 DC Компјутерски Компоненти 3.3-5v Чувствителна Контрола 1nc Вибрации Сензор Матични Плочи А-Ларм Модул

DEN 0.67

Стока
Достапно е за нарачката

Име на производ : Алармантен Модул За Сензор За Вибрации;Модел : SW-420;Работен Напон : DC 3 Тип На Контакт : Нормално Затворање (NC);Број На Канал : 1. Големина На Плоча За Пхб : 3,3 х 1,4 см/1,3 "х 0,55" (Л*В); Вкупна Големина : 3,8 х 1,4 х 0,8 см/1,5 "х 0,55" х 0,315 " (Л*В*Т). Материјали : ПХБ, Метал;Главна Боја : Сина, Црна. Нето Тежина : 3g; Содржина На Пакетот : 1 x Сензор За Вибрации Алармантен Модул. Излез на цифрен прекинувач : 0, 1уси lm393 компаратор.Зелено светло кога прекинувачот за вибрации е под затворена состојба на спроводливост и излезниот терминал е ниско зелено светло кога прекинувачот за вибрации е исклучен и излезниот терминал е висок одличен за експеримент со микроконтролер излезниот терминал може да се поврзе со микроконтролерот за да се тестира електричното ниво и ако околината е во вибрации, а-ларм функционира погоден за различни функции за активирање вибрации, кражба а-ларм, паметен автомобил, земјотрес а-ларм, мотоцикл а-ларм, итн.

Особините