.

Стоматолошка Атрауматска Екстракција 151 Долен Универзален Форцепс Закосени Клунови Орална Хирургија Цврст Код За Држење 7200

Стоматолошка Атрауматска Екстракција 151 Долен Универзален Форцепс Закосени Клунови Орална Хирургија Цврст Код За Држење 7200

DEN 1.00

Стока
Достапно е за нарачката

Сите забни форцепси се направени со висококвалитетен нерѓосувачки челик за максимална цврстина Стоматолошки горен 151 универзална екстракција форцепс има закосени и назабени клунови, форцепсите ги зафаќаат и круната и корените. Improveономски лесната рачка ја подобрува тактилната сензација и лесно пристапната област на устата на пациентот 100% отпорна на корозија од нерѓосувачки челик. Нашите рачно изработени инструменти се прецизни, издржливи, повторно употребливи, способни за автоклав и производител од квалификувани техничари. Стоматологот го користи нашиот инструмент со целосна доверба, удобност и задоволство и постигнува 100% резултати. Ergономските рачки обезбедуваат цврст стисок и помал замор на зглобот. Отпорен На Корозија. Ова е во залиха, ние брод во рок од 2-3 работни дена. Стоматолошки долен универзален форцепс закосени клунови, designedономски дизајнирани за лесно пристап до областите на устата на пациентот.

Особините