.

360HEROS 360H6 | Сопственик на видео за снимање на видео од 360 степени за GoPro Hero2 Hero3 Hero 4

360HEROS 360H6 | Сопственик на видео за снимање на видео од 360 степени за GoPro Hero2 Hero3 Hero 4

DEN 0.33

Стока
Достапно е за нарачката

Монтира 6 камери во сферична ориентација за да се олесни снимањето на видеа и фотографии од 360 x 180 степени Патентиран 360 Design-N-Play Design вклучува куќишта Go Pro за поддршка на употреба на сите временски услови. Компатибилен со камери со серија Go Pro Hero3, Hero3+ и Hero4. Носителот на сопственикот се одликува со Количина. 2 - Цврст месинг 3/8 инчи навојни точки за монтирање. *Додека 360 H6 е доказ за временски услови, не е можно да се снима 360 видео под вода со овој модел. Ова се должи на недостаток на преклопување на рамки, создадено од намаленото поле на гледање на фотоапаратот под вода. 360 H6 е професионално решение за сите временски услови за снимање на видео содржини за виртуелна реалност 360 deg. Позиционирање на Go Pro камери во сферична ориентација, држачот на приклучокот 360 H6 360 приклучок зафаќа висока резолуција (до 7.500 x 3,750 пиксели) содржина што може да се види со Oculus Rift, Samsung Gear VR, Google Cardboard и другите водечки виртуелни во индустријата Поставени на главата на главата.

Особините