.

Ново редизајниран молња x пожарникар пожарникар Quad-Vent Gear Tagn W/Shhemet Compartment, Mesh Vents & Maltese Cross за прв одговор

Ново редизајниран молња x пожарникар пожарникар Quad-Vent Gear Tagn W/Shhemet Compartment, Mesh Vents & Maltese Cross за прв одговор

DEN 1039.84

Стока
Достапно е за нарачката

ПВЦ засилени мрежни отвори за воздух пред двојни #10 патенти на сите џебови со најлонски табулатори за влечење, поштедете ја целата должина на торбата на одделот за шлемови за да сместат поголеми шлемови Пристапот до главниот оддел на горниот дел од торбата наместо предниот дел за вистински пристап во стилот на „чекор-ин“ до вашата опрема за излезност. Балистичко најлонско мрежење се справува со рефлексивно шиење зашивање. Целото најлонско мрежи вклучува сребрена 3М Скотчлит рефлексивна ткаена право во ремени за 360 степени на видливост. Дополнителна рефлексивна лента зашиена во двете страни на предните и задните ленти (освен розовиот модел). Голем патент врвен облик за пристап до „чекор-ин“ пристап до опрема во главниот оддел; Одделете го одделот за шлемови до држењето на традиционалниот стил на пожарникар, и 2 лични џебови за нараквици, џемпери, промена на облеката или лични предмети. Неодамна го ажурираа дизајнот на лентата за рамо и материјалите за решавање на проблемите на раните модели со распрскувачот на каишот на рамото. Додадовме и шипки и подебела ткаенина. Нема дополнителни проблеми. Дизајнирано со 4 ПВЦ армирани мрежни отвори за отвори за воздух пред двојни #10 патенти на сите џебови со најлонски табули за влечење, поштедете ја целата должина на торбата на одделот за шлемови за да сместат поголеми шлемови. Пристапот до главниот оддел на горниот дел од торбата наместо предниот дел за вистински пристап во стилот на „чекор-ин“ до вашата опрема за излезност. Балистичко најлонско мрежење се справува со рефлексивно шиење зашивање. Целото најлонско мрежи вклучува сребрена 3М Скотчлит рефлексивна ткаена право во ремени за 360 степени на видливост.

Особините