.

Z Креирај дизајн месинг плоча со месинг плоча, обработен бакарен лист, за DIY занаети со влакна од метал метал бакарна фолија

Z Креирај дизајн месинг плоча со месинг плоча, обработен бакарен лист, за DIY занаети со влакна од метал метал бакарна фолија

DEN 951.68

Стока
Достапно е за нарачката

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок Повеќекратна големина : приближно.200x200x1mm, 200x300x1mm, 300x300x1mm. Добри механички својства, топлинска состојба пластика добро. Има силна отпорност на абење, голема сила. Овој производ е широко користен во развој на производи, DIY експерименти, одржување, производство, итн. Може да се направи во цевки, прачки, линии, ремени, плочи. Масниот лист може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн. За убава топлинска спроводливост, електрична спроводливост. Погоден е за заварување и Браз. Сечење со професионална машина за сечење и користете безбедно. После тоа, не заборавајте да исплакнете и да исушите, така што без никакви водни места. Совршени за голем број на проекти кои се движат од уметност, занаетчиство или хоби -работа до индустриска и научна употреба, чист бакарен сјај, пакуван и запечатен цврсто, веднаш подготвени за употреба на описи на производи Прецификација : Материјал : Материјал : приближно.

Особините

Material:
Brass sheet
Size:
approx.200x200x1mm,200x300x1mm,300x300x1mm
Good mechanical properties, thermal state plastic good:
Has strong wear resistance, high strength, hardness, :
Good machinability, easy welding,:
Suitable for manufacture all kinds of deep drawing and bending force components:
Package included:
1 x Brass sheet:
Applications:
DIY projects, building decoration, industrial, electronic, equipment, and so on