.

Шампион Машка Класична Маица, Графичка

Шампион Машка Класична Маица, Графичка

DEN 3.00

Стока
Достапно е за нарачката

60% Памук, 40% Полиестер Повлечете го затворањето. Машинско Перење. МЕК ПАМУК ЗА ДА се ЧУВСТВУВАТЕ ДОБРО - памук што Може ДА се Следи, одгледуван ВО САД и памук што се врти со прстен за ултра меко чувство. НАПРАВЕНО ЗА Долги РЕЛАЦИИ - Повисокиот број на бод и засилените шевови на рамената ја прават оваа машка маица екстра силна. УДОБНОСТ ВО ДЕТАЛИТЕ - тонска лента за вратот на грбот за удобност без шафе. ЈА ДРЖИ ФОРМАТА-Цврстиот ребрест екипаж помага да се задржи обликот на вратот. СТИЛОТ на класичната памучна маичка НА ШАМПИОН-Шампион гордо го прикажува иконското лого на сценариото преку градите, Со Логото Ц нанесено на левиот ракав. БОИ ОД СВЕТЛИ ДО ОСНОВНИ-Купете еден куп за да ја зајакнете гардеробата за маици. КВАЛИТЕТНА ТКАЕНИНА-маичката на екипажот со кратки ракави На Шампионот е изработена од средна тежина, 5,5 мл. 100% памук (гранит хедер : 60% памук/40% полиестер; оксфорд греј : 90% памук/10% полиестер). ЛЕСНО ПЕРЕЊЕ ВО МАШИНА-Фрлете ја машината за перење, исушете ја на ниско ниво. ГРАФИЧКО-Повеќебојните ленти лежат рамно зад иконското лого за кул, плажен изглед што секој дечко ќе го сака!. Еве една класична памучна маичка од Champion®, со Champion® квалитет вграден во секој детал.

Особините