.

Јака За Обука на кучиња Со Далечински, Електричен Звучен Сигнал За Вибрации За Мали Средно Големи Кучиња Со Надграден Терминал Што Се Одвојува

Јака За Обука на кучиња Со Далечински, Електричен Звучен Сигнал За Вибрации За Мали Средно Големи Кучиња Со Надграден Терминал

DEN 575.84

Стока
Достапно е за нарачката

Уред За Обука На Кучиња Далечински Рака Ремен. Корисникот Мануел. Тест Лесна Алатка. Силиконски терминал * 4. УСБ кабел За Полнење. Лесен и Пренослив. Оваа јака за обука на кучиња и далечинскиот управувач е помала и полесна од повеќето јаки за обука на пазарот. Можете лесно да го однесете далечинскиот управувач насекаде и вашето куче има и полесен товар. 3 режими за обука и 6 нивоа на јачина. Хумана јака за кучиња со звучен сигнал, вибрации и опционални режими на удар, 1-6 прилагодливи нивоа на вибрации и удари. Изберете ја соодветната поставка од слаба до силна. Отстранлив терминален дизајн. Избегнувајте директен контакт помеѓу металниот терминал и кожата на кучето кога користите режим на вибрации/звучен сигнал, подобрете ја удобноста и безбедноста на носењето на вашето куче. Далечински Опсег Од 1600 стапки И 4 Канали. До 1600 стапки растојанија за обука со стабилен сигнал, ви овозможува да го тренирате вашето куче од далечина на отворено, како што се дворот, паркот и плажата. Можете да тренирате 4 кучиња во исто време со само еден далечински управувач. Стоп кората јака е отпорна на вода, снег. Може да се користи во затворени простории и на отворено. Лесен и Пренослив. Оваа јака за обука на кучиња и далечинскиот управувач е помала и полесна од повеќето јаки за обука на пазарот. Можете лесно да го однесете далечинскиот управувач насекаде и вашето куче има и полесен товар. 3 режими за обука и 6 нивоа на јачина. Хумана јака за кучиња со звучен сигнал, вибрации и опционални режими на удар, 1-6 прилагодливи нивоа на вибрации и удари.

Особините