.

Медицински Капачиња За Жени Со Копчиња Долга Коса, 2 Парче Прилагодливо Работно Капаче, Божиќни Шарени Ѕвона

Медицински Капачиња За Жени Со Копчиња Долга Коса, 2 Парче Прилагодливо Работно Капаче, Божиќни Шарени Ѕвона

DEN 201.44

Стока
Достапно е за нарачката

100% Полиестер Затворање на врвка. Машинско Перење. Конска Торбичка И Дизајн На Копчиња-за долга коса, торбичката за опашка ви помага да ја прилагодите косата. Нашите панделки можат да бидат врзани во лак или други форми како што сакате, ве прави да изгледате професионално и брзо. Со копчето околу страната на увото што можете да ги избегнете ремените маски за да ги повредите ушите или да добиете брчки на лицето. Премиум Материјал-хируршко капаче изработено од висококвалитетен полиестер, кој е лесен, удобен, дише, пријателски за кожата, удобен за долго носење. Со добар квалитет на печатење, по миењето, тие нема да се намалат или избледат. Нашиот комплет за капачиња за медицинска сестра содржи 2 буфантни капачиња, кои погодно се менуваат и мијат секојдневно. Дизајн На Памучна Лента за Пот - не само капи со копчиња со дизајн на копчиња, туку и вградена лента за потење преку челото што може брзо да го апсорбира целото потење за да го одржува челото чисто суво и свежо долго време работа, никогаш не влијае на работите, супер удобно особено во лето или долго време носење. Прилагодливи и Перат - прилагодливи капачиња за чистење доаѓаат со еластична лента и лента на задната страна. Можете лесно да ја прилагодите затегнатоста на хируршките капачиња за да одговараат на обликот на главата и стилот на косата. Колку и да е долга и густа вашата коса, оваа капа може целосно да ја покрие. Лесно прилагодете се одзади без да ја стискате главата. Широко Се Користи-погоден е за здравствена заштита, домашна работа, работа во дворот, сликање, дограма, нега на лице, готвење и многу повеќе. Можете да ја добиете најдобрата работна состојба со неа. Тоа е најкласичното задно капаче за самоврзување дизајнирано за секојдневниот живот. Оваа шапка за медицинска сестра е идеален производ за сите. Лорви 2 Парчиња прилагодливи медицински капи со Копчиња и Вратоврска Со Лента За Жени Долгата Коса Ја Апсорбира потта Лесно ја апсорбира потта за време на вашето работно време и го одржува челото свежо. Торбичка за опашка-капачињата за чистење на опашката се дизајнирани да бидат и ласкави и удобни Чувајте ја вашата долга, густа коса под обвивки со нашите стилски и функционални капачиња за чистење на опашката.

Особините