.

Врежана 1921 година Холдинг Крст Креата Креатив Американ 骷髅 Колекција на меморијална монета за монети Micro Collection Collection Comemorative Collion

Врежана 1921 година Холдинг Крст Креата Креатив Американ 骷髅 Колекција на меморијална монета за монети Micro Collection Collection

DEN 2.00

Стока
Достапно е за нарачката

Материјал : железо позлатено злато Нашата монета е точна големина на вистинскиот долар за слобода и направена од вистински тежок метал за да се осигура дека се чувствува. Пакет : Секоја капсула за монета со монета. Употреба : Декорација на домашни канцеларии, деловни и празнични подароци, одбележување на колекцијата на природни занаети. Драга, оваа стара паричка е изработена од месинг; Старата паричка е позлатена со 925 сребро сребро. Овој производ е рачно изработено занаети. Тоа не е трговска сребрена монета, но вреди вашата постојана колекција. Спецификација : Материјал : Сребрена обложена Процесија : Die Casting Condition : 100% сосема нов квалитет Дизајн : тркалезна, двојна страна, оваа стара паричка е изработена од месинг; Старата паричка е позлатена со 925 сребро сребро. Овој производ е рачно изработено занаети. Тоа не е трговска реплика сребрена монета, но вреди вашата постојана колекција.

Особините

Material:
silver plated
Process:
Die Casting
Condition:
100% Brand New High Quality
Design:
Round,Double Sides
Dear, this old Coin is made of Brass; the old Coin is plated with 925 sterling silver. This product is handmade crafts. It is not a tradable Replica silver coin, but it is worth your permanent collection.:
Note:
1
2:
Due To The Difference In Different Display Screens, The Picture May Not Reflect The Actual Color Of The Product, Hope Understanding, Thank You
Packing List:
1 x Hobo Nickel Coin :