.

Дистрибуција На електрична Енергија Терминален Блок, 8 Терминал Моќ Дистрибуција Блок Автобус Бар 1/4 Инчен М6 12В 48В Универзална Дистрибуција Студ Раскрсница Пост З?

Дистрибуција На електрична Енергија Терминален Блок, 8 Терминал Моќ Дистрибуција Блок Автобус Бар 1/4 Инчен М6 12В 48В Универзална

DEN 1116.80

Стока
Достапно е за нарачката

Функција : дистрибутивен столб за спојување може да се користи во автомобилска или бродска средина каде што е потребна шина или блок за дистрибуција на електрична енергија Добра замена, директна замена за старата или скршената. Чувајте Ги Жиците Уредени : блок за дистрибуција на Енергија погоден за различни сценарија за ожичување, разумно чувајте ги далноводите во возилото и бродот. Професионално производство, не е лесно да се оштети, стабилни перформанси и висока сигурност. Опсег На Примена : терминалниот блок за дистрибуција на Електрична Енергија може да се користи за автомобили, моторни домови, бродови, камиони, електрична опрема и соларни ќелии. Високи карактеристични и сигурни перформанси, лесни за инсталирање. Комплет Вклучувајќи : пакетот вклучува блок за дистрибуција на енергија од 1 парчиња, завртка од 2 парчиња (m5x20), терминал за жици од 16 парчиња, безбеден и сигурен за работа. Произведен според оригиналниот, совршено се вклопува и е погоден за вашите модели. Издржлив Материјал : автобуската лента за дистрибуција на Енергија е изработена од нерѓосувачки челик, пластика и месинг материјал, нема да ' рѓосува во влажни средини, долготрајни. Во согласност со строгите стандарди за контрола на квалитетот, сигурни за употреба. Функција : дистрибутивен столб за спојување може да се користи во автомобилска или бродска средина каде што е потребна шина или блок за дистрибуција на електрична енергија. Добра замена, директна замена за старата или скршената. Чувајте Ги Жиците Уредени : блок за дистрибуција на Енергија погоден за различни сценарија за ожичување, разумно чувајте ги далноводите во возилото и бродот. Професионално производство, не е лесно да се оштети, стабилни перформанси и висока сигурност. Опсег На Примена : терминалниот блок за дистрибуција на Електрична Енергија може да се користи за автомобили, моторни домови, бродови, камиони, електрична опрема и соларни ќелии. Високи карактеристични и сигурни перформанси, лесни за инсталирање. Комплет Вклучувајќи : пакетот вклучува блок за дистрибуција на енергија од 1 парчиња, завртка од 2 парчиња (m5x20), терминал за жици од 16 парчиња, безбеден и сигурен за работа. Произведен според оригиналниот, совршено се вклопува и е погоден за вашите модели. Издржлив Материјал : автобуската лента за дистрибуција на Енергија е изработена од нерѓосувачки челик, пластика и месинг материјал, нема да ' рѓосува во влажни средини, долготрајни. Во согласност со строгите стандарди за контрола на квалитетот, сигурни за употреба.

Особините

Item Type:
Power Distribution Block
Material:
Stainless Steel+Plastic+Brass
Rated Current:
Main Bolt 160A, Terminal 20A
Voltage:
12V, 48V
Function:
It can be used in automobile or ship environment where a busbar or power distribution block is required
Scope of Application:
Automobiles, motor homes, ships, trucks, electrical equipment and solar cells
Package List:
1 x Power Distribution Block:
2 x (M5x20) Screw:
16 x Terminal: