.

Skin1004 Madagascar Centella Tone-Up Sunscreen 1.69 fl. Оз, 50мл

Skin1004 Madagascar Centella Tone-Up Sunscreen 1.69 fl. Оз, 50мл

DEN 0.67

Стока
Достапно е за нарачката

Има формула од типот на крем што се шири непречено и ја навлажнува кожата Овозможува освежувачка завршница без да остави зад себе остаток. Затемнета сончаница што помага во осветлување и тон досадна и збрчкана кожа што ја изгуби својата живост и еластичност. Со висока заштита од одделение UVA и UVB, ова е нега на сонце што се ревитализира. Содржи екстракт од Centella Asiatica од Madagascar кој силно и ефикасно ја смирува кожата. Производот содржи екстракт од цвет на нимфеја алба (бела вода лилјана) богата со екстракт од лисја од витамин Ц, коркур олиториус (состојка со антиоксидантни својства), и екстракт од ордеум вулгаре (црна јачмен) за истовремено да ја смири, осветли и навлажнува кожата.

Особините