.

КАМПЕРСКИ ОГАН рон На Печ Камперски Оган Извидници За Кампување Младенче Момче Девојка

КАМПЕРСКИ ОГАН рон На Печ Камперски Оган Извидници За Кампување Младенче Момче Девојка

DEN 62.24

Стока
Достапно е за нарачката

Тема : Кампување,Одмор, Патување, Тип : Пеглање Состав : Извезени. Материјал : Вез. Стил : Извезени. Тема : Кампување,Одмор, Патување, Тип : Пеглање. Состав : Извезени. Материјал : Вез. Стил : Извезени. Железо на Везена Апликација : " КАМПЕРСКИ ОГАН " лепенка. Големина : 2 1/2 "х 1 3/4". Апликациите за топлинска заптивка лесно се ставаат на облека, торба за торби, поставуваат душеци, чаршафи итн. УПАТСТВА ЗА АПЛИКАЦИИ; (1) Загрејте ја поставката за железо во "памук". НЕ КОРИСТЕТЕ ПАРЕА ЗА ВРЕМЕ НА АПЛИКАЦИЈАТА. (2) дизајн На Позиција и покријте со тенка крпа за притискање . (3) Притиснете директно надолу со постојан притисок 25 секунди. НЕ ПЕГЛАЈТЕ НАПРЕД И НАЗАД. (4) Оставете да се излади темелно пред употреба. Топлина печат на памук и памук полиестер ткаенини. НЕ НАНЕСУВАЈТЕ НА ВИСКОЗА, НАЈЛОН ИЛИ ТРИВАЦЕТАТ ТКАЕНИНИ. Овие дизајни се перат во машина и хемиско чистење.

Особините