.

Лепенка За моксибустиција Природна Налепница Од Пелин Гипс Гипс Вратот Рамо Мокса Влошки 20 парчиња/Кутија

Лепенка За моксибустиција Природна Налепница Од Пелин Гипс Гипс Вратот Рамо Мокса Влошки 20 парчиња/Кутија

DEN 3.33

Стока
Достапно е за нарачката

Налепницата За Пелин е изработена од Кинески традиционални претходни растенија пелин, Чуанву и Ментол чекајПрироден растителен екстракт, безбеден и без стимулација. Дише и удобно, откако ќе се залепи на делот од телото, нема да ви даде влажни и затнат чувства. Околу 3-4 часа континуирана топлина и удобност. Обезбедува привремена удобност на хронична болка поврзана со стапалото, мускулите, коленото, вратот, ногата, грбот итн. Пакување : 20 парчиња по кутија. Можете да ја исечете лепенката на која било големина што сакате да одговара на местото на вашата болка. Пренослив и лесен, удобен е за носење и во секое време употреба.Овој производ е лесен за носење, безбеден, нетоксичен и без чад. Може да се користи во секоја пригода. Моксибустија, методот на моксибустија Во кинеската акупунктура и терапија со моксибустија, е материјал за моксибустија направен Од Аи Је, кој произведува аи топлина за стимулирање на точките на акупунктура или одредени делови од површината на телото и за прилагодување на физиолошките и биохемиските функции на човечкото нарушување со возбудување на активноста на gas.It игра важна улога во традиционалните медицински системи На Кина, Јапонија, Кореја, Виетнам и Монголија.

Особините