.

Компактен Статив ЗА Камера Од Јаглеродни Влакна ARTCISE Ns85c Професионален Компактен Статив,Централна Колона Со Специјална Форма, 10 Слоја Јаглеродни Влакна, Цевка за Н?

Компактен Статив ЗА Камера Од Јаглеродни Влакна ARTCISE Ns85c Професионален Компактен Статив,Централна Колона Со Специјална Форма, 10 Слоја Јаглеродни

DEN 3024.00

Стока
Достапно е за нарачката

●Компактен и Лесен●стативот од јаглеродни влакна го содржи најновиот компактен дизајн на централната колона со скриена шестоаголна форма со нозе што цврсто се преклопуваат заедно Во споредба со слични стативи, NS85 C е 32% помал по големина кога е спакуван.СТАТИВОТ NS85 C ви носи стабилност на про-ниво, носивост и распоредена висина, но сепак се спакува до дијаметарот на шишето со вода. ●Цврст Камен ● овој статив од јаглеродни влакна користи 10 слоја од 100% јаглеродни влакна со ногарки со дијаметар од 1,2" / 32мм , а главните делови се изработени од алуминиум, Така што може да издржи 55 килограми и е многу силен и стабилен. Исто така, доаѓа со практична кука за дополнителна стабилност на тежината. €Специјално дизајнирана централна колона q специјално обликуваната централна колона може брзо да се монтира наопаку за помалку од 5 секунди. Може да се замени и со кратка централна колона со минимална висина од 8,7 инчи за да се задоволат вашите потреби за фотографирање со низок агол и да се одржи доволна стабилност.

Особините