.

Компјутерски Видео Веб Камери 1080p HD АВТОМАТСКИ ФОКУС USB Компјутер Надворешна Камера За Без Вградена Камера Компјутер

Компјутерски Видео Веб Камери 1080p HD АВТОМАТСКИ ФОКУС USB Компјутер Надворешна Камера За Без Вградена Камера Компјутер

DEN 226.72

Стока
Достапно е за нарачката

1080p HD autofocus - - - Целосна 1080 P HD камера и напреден автофокус може да ги фатат највозбудливите детали во стриминг медиумите и да снимаат реални видеа Ротација од 360° - - - во исто време, два вградени микрофони го фаќаат вашиот глас со богато стерео аудио, ротација од 360° дури и без статив, камерата може да ви обезбеди најдобар агол. Рачно префрлете светло - светло за додаток за убавина со Висока дефиниција може рачно да се префрли помеѓу бело светло и топло светло, кратко притискање : префрлете бело светло и жолто светло, долго притискање : прекинувачот избледува и се затемнува. Мазна слика - - - Висока чувствителност, паметна, поддржува видео повик, мазна слика, стапка на слики до 30 FPS. Висока компатибилност - - - Погоден за сите видови компјутери без вградена камера. Поддржете мејнстрим компјутери над XP2, поддршка За Виста, За Win7/8/10, За Android, ИНТЕРНЕТ ТВ.

Особините

Item Type:
Web Camera
Material:
ABS
Fill Light:
White Light Warm Light (Manual Switch)
Voltage:
DC 5V
Pixel:
2.0MP
Video Frame Rate:
30FPS
Interface:
USB2.0
Signal To Noise Ratio:
>50dB
Video Encoding:
MJPEG 1920x1080
The Best Range of The Image:
Approx. 0.5-5m/1.64-16.4ft
The Best Distance of Pickup:
≤5m/16.4ft
Working Temperature:
-20℃-60℃
Package List:
1 x Camera :
1 x Tripod :
1 x Manual :