.

Ханивел 03124-5КГ Калиум Јодид, Пурис, 99,0-100,5%, 5 кг

Ханивел 03124-5КГ Калиум Јодид, Пурис, 99,0-100,5%, 5 кг

DEN 1.67

Стока
Достапно е за нарачката

Анализа (калц На исушената супстанција) : 99,0-100,5 проценти. Загуба на сушење (105°c) : макс. Слободен алкали( како КОХ) : макс. Земја на потекло : Германија. Флука калиум јодид пурис., ги исполнува аналитички спецификација На Р. на исушената супстанција), 5 кг.

Особините