.

Лекарисе грижи Со Прва Помош Само 90294 Титаниум Нелепливи Ножици За Прва Помош Завој, 4 Свиткана, Сина

Лекарисе грижи Со Прва Помош Само 90294 Титаниум Нелепливи Ножици За Прва Помош Завој, 4 Свиткана, Сина

DEN 1.67

Стока
Достапно е за нарачката

4 " Нелепливи Ножици За Траума : Совршени За ПЕРСОНАЛОТ НА ЕР, ПЕРСОНАЛОТ НА ЕМС, болничарите и медицинските сестри, овие медицински ножици без напор пресекуваат газа, лента, облека и завои Сечила Врзани со титаниум : Овие ножици за итни случаи се опремени со издржливи сечила врзани со титаниум од 4 инчи кои се 5 пати потешки од нерѓосувачки челик. Нелеплива Завршница : Овие ножици за ленти за завој се специјално дизајнирани да се спротивстават на лепливоста на лентата и лепилото; Совршен за употреба како ножици за медицинска сестра, ножици ЗА ЕМТ и многу повеќе. Оптимални Перформанси : Уживајте во поголема удобност, помал стрес и полесно сечење благодарение на удобните карактеристики како прилагодлива напнатост на сечилото и рачките за удобно држење. Solutions И Професионални Решенија За Прва Помош : Прва Помош нуди само целосна линија на комплети за прва помош, кабинети и станици, Грижа За Итни Случаи, индивидуални производи за прва помош, комплети За Чистење На Истури, НЕГА на КПР и многу повеќе.

Особините