.

Wavertree &засилувач; Лондон Marakech Роза Тројно Бланширан 7oz. сапун барови . природно добиени

Wavertree &засилувач; Лондон Marakech Роза Тројно Бланширан 7oz. сапун барови . природно добиени

DEN 271.20

Стока
Достапно е за нарачката

НЕГУВАЈТЕ ЈА ВАШАТА КОЖА-Мирис-Природни Мириси НА ТУРСКИ Рози Килибар и Розова Пиперка со малина и пачули основни белешки Сите комбинирани за да создадат исклучителен мирис. Никогаш не ја потценувајте моќта на добар природен сапун. Шеа путерот, одржливото палмино масло и високата содржина на глицерин во нашите сапуни за капење природно ја заклучуваат влагата, оставајќи ја вашата кожа мека и мазна. ЧИСТО ЦЕЛО ТЕЛО - вашиот сапун од шеа путер е хипоалергичен, вегански и идеален за секаков тип на кожа. Користете ги на кој било дел од вашето тело. Побогато искуство од миење на телото или пенење сапун за раце. Нашите сапун барови ќе ја пополнат вашата соба со вкусен мирис. ФРАНЦУСКИ ТРОЈНО МЕЛЕНИ - вашите сапуни се тројно мелени за да се отстранат нечистотиите и воздушните џебови. Ова создава конзистентен, долготраен сапун со неверојатно мазна текстура и богата, кремаста пена. ЗДРАВА ЕДНОСТАВНОСТ - вашите Сапуни Wavertree и Лондон Австралија беа создадени со користење на одржливи состојки.

Особините