.

Машки Природни Сапун Сорта Пакет Земање Примероци Подарок Кутија, Во собата на 4 Рачно Изработени Сапун Барови - Мирис Бар Сапун За Мажи Лице &засилувач; Тело Миење, ?

Машки Природни Сапун Сорта Пакет Земање Примероци Подарок Кутија, Во собата на 4 Рачно Изработени Сапун Барови - Мирис Бар Сапун

DEN 271.84

Стока
Достапно е за нарачката

САПУН ЗА МАЖИ КУТИЈА ЗА ПОДАРОЦИ : нашиот комплет за подароци за машки сапун е пакет за сорта на машки сапун распореден за потребите за нега на кожата на човекот Тоа вклучува бор катран сапун, дрвосечач сапун, кедар/цитрус сапун и залив рум сапун. НАПРАВЕНИ СО ЕТЕРИЧНИ МАСЛА : сите наши машки сапуни се рачно изработени со употреба на сурови екстракти и 100% чисти есенцијални масла за да ги дадат најчистите мешавини што природата ги нуди. Секој сапун од 4 унци е природно миризлив. САПУНИ ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО : за разлика од другите сапуни за мажи, нашите природни машки сапуни се доволно нежни за да се користат како средства за чистење лице и миење на телото. Секој 4оз бар сапун за него ослободува многу придобивки од кожата. ХИДРАТ, ЗАЗДРАВУВАЊЕ И ПОПРАВКА : Хидратација и заздравување, природните шипки на нашиот машки сапун имаат основа измешана од кокосово масло, маслиново масло, суров путер од какао, маст и алое вера. Тоа е навлажнувачки, омекнувачки и смирувачки. ПОДАРОЦИ ЗА МАЖИ ЗА ОДЛИЧНА КОЖА : овој комплет за подароци за сапун за мажи прави одлична идеја за подарок за момчето(s) во вашиот живот. Подарете го асортиманот на сапун за подароци како подарок За Денот На Таткото, подарок за роденден, подарок за благодарност или полнење за порибување. Овој машки пакет сапуни вклучува 4 машки сапуни рачно изработени од чисто здрави состојки. Внимателен подарок за момците, комплетот за подароци за природен сапун за мажи нуди широк спектар за примерок. БОР КАТРАН БАР сапун се смета за природен третман за олеснување на чешање за оние кои страдаат од чешање на кожата, сува кожа, ронлива кожа, егзема или псоријаза. Сапунот од бор катран е одобрен од дедо! САПУНОТ ЗА ДРВОСЕЧАЧИ има свеж и ладен алпски и мудрец мирис кој потсетува на свеж планински воздух. Сапунот има и пецкање од нане (нане) за смирување на воспалената кожа со олеснување на ладењето. Сапунот ОД кедар И ЦИТРУС е енергичен ѕвер помешан за да ја разбуди уморната кожа и да ги заживее сетилата.

Особините