.

M5-0,80 заврши хексадецимална количина од не'рѓосувачки метрика 50

M5-0,80 заврши хексадецимална количина од не'рѓосувачки метрика 50

DEN 580.80

Стока
Достапно е за нарачката

Ширина - рамна до рамна : 8мм Висина / дебелина : 4,00мм. Ширина - точка до точка : 8,79мм. Брод од Соединетите држави. Прочитајте го описот подолу за деталите за производот и не двоумете се да ни испратите порака. Ширина - рамна до рамна : 8мм. Висина / дебелина : 4,00мм. Ширина - точка до точка : 8,79мм. Брод од Соединетите држави. Прочитајте го описот подолу за деталите за производот и не двоумете се да ни испратите порака.80 Завршени хексадецимални ореви од не'рѓосувачки метрички количина 50 Орев е еден вид прицврстувач со навојна дупка. Оревите скоро секогаш се користат во комбинација со завртката за парење за да се зацврстат два или повеќе делови заедно. Двајцата партнери се чуваат заедно со комбинација на триење на нивните нишки, мало истегнување на завртката и компресија на деловите што треба да се одржат заедно. Во нормална употреба, зглобот на орев и завртка се држи заедно затоа што завртката е под постојан стрес на затегнување наречен преоптоварување. Преоптоварувањето ги влече навоите на навртките против навои на завртките, а орев лицето против површината на лежиштето, со постојана сила, така што навртката не може да се врти без да се надмине триењето помеѓу овие површини.

Особините