.

Преносен ДВД плеер на Sony DVP-FX1

Преносен ДВД плеер на Sony DVP-FX1

DEN 1.67

Стока
Достапно е за нарачката

7-инчен-дијагонален широк екран ЛЦД Вградени звучници и приклучок за слушалки со симулирани режими за опкружување. Оптички дигитални аудио излези. Аудио-видео влезови за надворешни извори, како што се камкордери. Литиум-јонски батерии оценет до 4 часа. 7-инчен-дијагонален широк екран ЛЦД. Вградени звучници и приклучок за слушалки со симулирани режими за опкружување. Оптички дигитални аудио излези. Аудио-видео влезови за надворешни извори, како што се камкордери. Литиум-јонски батерии оценет до 4 часа. Опис на производот Металик сив стерео SRS 3 D звук виртуелен засилен опкружување 1 година гаранција во живо во реалниот свет . свет на работа . Сони додава живот во вашиот свет без разлика дали сте во Хо Сони влезе во популарниот пробив на преносни ДВД плеери со DVPFX1. Овој елегантен, сребрен плеер нуди 7-инчен дијагонален ЛЦД екран, сместен во тело со магнезиум што умира, кое тежи само 1,7 фунти. Играчот се придава на литиум-јонски батерии, кој Sony го оценува до четири часа време на репродукција. Со DVPFX1, можете да гледате ДВД филмови во стапки на аспекти 16 : 9 или 4 : 3 и да ги слушате вградените звучници што го спуштаат екранот. Или купете пар слушалки, приклучете ги во приклучокот за слушалки и уживајте во симулираниот режим на опкружување на SRS во приватно. Можете исто така да слушате музички ЦД -а. DVPFX1 е компатибилен со форматите за опкружување Dolby Digital и DTS 5. Има оптички дигитален аудио излез, така што можете да го поврзете DVPFX1 со ТВ и да го користите како самостоен ДВД плеер.

Особините