.

Seago Kids Snorkel поставен на возраст од 6-14 години анти-маска нуркање маска за пливање и сув врвен нуркач за момчиња девојчиња тинејџери

Seago Kids Snorkel поставен на возраст од 6-14 години анти-маска нуркање маска за пливање и сув врвен нуркач за момчиња девојчиња тинејџери

DEN 246.40

Стока
Достапно е за нарачката

✔ 【Професионални маски за пливање за деца】 Seago Kids Diving Mask се специјално дизајнирани за деца за нуркање Тоа е цврсто и исто така има за цел да трае многу, многу авантури! Можеби вашите деца не би ги ставале главите под вода сè додека не ги добијат, а сега можат да пливаат како риба. Одлично за градење доверба под вода! Маските за нуркање на Seago Scuba доаѓаат во различни комбинации на бои, за да можете точно да изберете што сакаат вашите деца. ✔ 【Награден сув врвен нуркач】 Сноркелот го усвојува најстабилниот дизајн на сув плови вентил и може да се поправи на маската за нуркање со тока. На горниот дел од нуркачот има флексибилен вентил што целосно се запечатува кога е потопена, чувајќи ја водата ако вашите деца нуркаат под површината. Вентилот ќе се отвори веднаш штом децата ќе се вратат на површината. Така, децата можат да уживаат во лесно и непречено дишење додека нуркаат под вода. ✔ 【【180 ° Панорамски леќи со каленирана стаклена стакло】 Ултра-чистото задебелено калено стакло со безбедносен филм може да издржи длабок притисок на вода за сите видови на нуркање или пливање. Широкиот преден прозорец и проucирниот силикон овозможуваат да влезат многу светлина, што резултира во пристојно зголемување на светлината што ги достигнува очите на вашето дете, што пак им овозможува на вашите деца да видат повеќе детали. Така што вашите деца можат да го фатат секој неверојатен момент во морето и да го споделат со вас. ✔ 【Мека покривка на носот и мека силиконска заптивка】 џебот на носот е дизајн-пријателски за почетници за да се избегне влегување вода во носот со грешка во дишењето. Мекиот капак на носот обезбедува водоотпорна заптивка на лицето кога нуркате или вежбате пливање. Мекото силиконско здолниште до обликот на лицето на вашето дете за удобно вклопување и водоотпорна заптивка. Задната лента е прилагодлива за подобар заптивка. ✔ 【Автоматски клипови за вклопување во брзината и прилагодливата лента】 Ремените се смешно лесни за прилагодување. Вашите деца едноставно притиснете ги двете црни копчиња на уредот со ленти, и тоа создава слаба, за да може вашите деца да го повлечат ременот пократко или полабаво. Ременот на очилата за пливање избегнува да ја извлече косата и помага брзо да се облече/соблече маската. Силно го препорачуваме на деца со долга коса!. ✔ 【Професионални маски за пливање за деца】 Seago Kids Diving Mask се специјално дизајнирани за деца за нуркање. Тоа е цврсто и исто така има за цел да трае многу, многу авантури! Можеби вашите деца не би ги ставале главите под вода сè додека не ги добијат, а сега можат да пливаат како риба. Одлично за градење доверба под вода! Маските за нуркање на Seago Scuba доаѓаат во различни комбинации на бои, за да можете точно да изберете што сакаат вашите деца. ✔ 【Награден сув врвен нуркач】 Сноркелот го усвојува најстабилниот дизајн на сув плови вентил и може да се поправи на маската за нуркање со тока.

Особините