.

Индустриски Gigabit Gigabit Gigabit Po-Rail со 8-порта, 8 x Gigabit POE+ пристаништа, 2 x 1000m SFP, 2 x 1000m порти за напојување, IEEE802.3AF/на 240W, нерешени, 24 Gbps преклопни капацитет, IP40, IP40

Индустриски Gigabit Gigabit Gigabit Po-Rail со 8-порта, 8 x Gigabit POE+ пристаништа, 2 x 1000m SFP, 2 x 1000m порти за напојување,

DEN 2399.84

Стока
Достапно е за нарачката

【Целосни порти на гигабит】 Овој 12 порти Индустриски POE прекинувач вклучува 8 x 1000m POE + 2 x 1000m SFP + 2 x 1000m порти за напојување, 1-8 пристаништа поддржуваат IEEE 802 Единствена порта POE моќност до 30 W, максималната моќност на POE е 240 W. Капацитет за префрлување до 24 Gbps, со подобри перформанси на податоците. 【Квалитет на индустриска оценка】 12-портата Гигабит POE+ Индустрискиот прекинувач има двојно излишен интерфејс за напојување со заштита на струјата на преоптоварување. IP40 за заштита од оценка, може да работи во широк опсег на температура од -40 ° C до 80 ° C (-40 ° F до 176 ° F). Заштита на молња од 6 KV, прилагодете се на разни груби околини. (Совети : UL адаптер за напојување во не вклучен, може да се купи одделно доколку е потребно. 【Изолација на VLAN, проширете】 POE пристаништа 1-8 Поддршка на VLAN изолацијата, сообраќајот е изолиран едни од други, може да комуницира само со нагоре 9-11 за да го намали мрежниот метеж.; Поддршка проширете 250 милиони долги растојанија, стандардно приоритетно пристаниште.

Особините