.

MWFUS Американско знаме камионџија капа за мажи, бејзбол капа за прицврстување на капа, прилагодлива одговара со страна на решетката за дишење

MWFUS Американско знаме камионџија капа за мажи, бејзбол капа за прицврстување на капа, прилагодлива одговара со страна на решетката

DEN 255.84

Стока
Достапно е за нарачката

100% памук Затворање на привремено. Само миење на рацете. Американски дизајн на знаме : Американскиот стил на знаме е дизајниран на предниот дел на капачето, покажувајќи ја вашата loveубов кон земјата и потрагата по американскиот сон. Дизајн на странична мрежа - Оваа капа на американско знаме има мрежа од неговите странични и задните панели за да го зголеми протокот на воздух и вентилацијата. Издржлива : Благодарение на својата лесна и дишечка природа и својствата на влага на памукот, тој лесно ја апсорбира потта и го запира како го спушта лицето.Фабрик : Целосен памук, мрежа : Целосен полиестер, капачето е направено од силно и Издржлива ткаенина обоена од предиво и џемпери се направени од памук. Изгледот има ист квалитет на премиум. Ова капаче за топка е мека, лесна, удобна и дише. Прилагодливо капаче за топката на Snapback : Една големина одговара на повеќето глави, обемот на шапката 21¾ "-23¼" (54cm-59cm), големини на капачето на капакот 6⅞, 7, 7⅛, 7¼, 7⅜ се погодни за носење со прилагодување на каишот.

Особините