.

100 парчиња солза букет иглички од бисери со корсаж иглички 2 инчи цветни иглички бутониер иглички за шиење занаети за занаети свадба цвет

100 парчиња солза букет иглички од бисери со корсаж иглички 2 инчи цветни иглички бутониер иглички за шиење занаети за занаети свадба цвет

DEN 105.44

Стока
Достапно е за нарачката

【Квалитетен материјал】 : Овие цветни иглички од 2 инчни бисери се изработени од висококвалитетен метал и пластика Должината е 5,05 см, погодна за декорација на цвет од свадба, а не е лесно да се свитка, што може да ви понуди пријатно искуство. 【Доволно количество】 : getе добиете 100 парчиња солза бутониер пин во чиста кутија за складирање, што е погодно за чување и носење, а доволно количина може да ја исполни вашата дневна употреба. 【Елегантен дизајн】 : Овие иглички за цветни букети имаат глави од бисери во форма на солза, едноставни и убави, добри за цветно уредување, свадбени корсази, букети, облекувач или други занаети. 【Лесен за употреба】 : Перл иглички за цвет со зашилени совети го олеснуваат лизгањето во која било ткаенина уредно, нема потреба од никакви алатки. Но, ве молиме, вратете ги во кутијата по употребата за да спречите прободување со истата игла. 【Широка апликација】 : Овие додатоци за цветни букети се погодни за цветно уредување, свадбени корса, букети, правење облека или каков било уметнички дизајн. Направете вашите занаети да изгледаат поубави. 【Квалитетен материјал】 : Овие цветни иглички од 2 инчни бисери се изработени од висококвалитетен метал и пластика. Должината е 5,05 см, погодна за декорација на цвет од свадба, а не е лесно да се свитка, што може да ви понуди пријатно искуство. 【Доволно количество】 : getе добиете 100 парчиња солза бутониер пин во чиста кутија за складирање, што е погодно за чување и носење, а доволно количина може да ја исполни вашата дневна употреба.

Особините