.

Фројд 99-571: 3-1/2 „Подигнат панел бит w/backcutters со 1/2 shank, 1-3/16 голем радиус

Фројд 99-571: 3-1/2 „Подигнат панел бит w/backcutters со 1/2 shank, 1-3/16 голем радиус

DEN 1823.84

Стока
Достапно е за нарачката

Спецификации : Голем радиус 1-3/16 ", Број на секачи 4, целокупна дија 3-1/2", целокупна должина 3 ", Шанк Дија. 1/2", мал радиус 5/32 ", висина на карбид 1" . Битовите вклучуваат задници за да се зајакне панелот назад : 3/4 "панели седат светло со рамка 3/4". Патентиран дизајн им овозможува на овие битови да произведат целосна 1-1/2 „широко откритие за традиционалните кренати панели. Спецификати : Голем радиус 1-3/16 ", Број на секачи 4, целокупна диа. 3-1/2 ", целокупна должина 3", Шанк Дија. 1/2 ", мал радиус 5/32", карбид висина 1 ". Битовите вклучуваат задници за да се зајакне панелот назад : 3/4" панели седат со рамка од 3/4 ". Патентиран дизајн им овозможува на овие битови да произведат целосен 1 -1/2 "Широко откритие за традиционалните подигнати панели. Ги намалува сите материјали за состав, иверица, дрвени предмети и меки дрвја. Користете во рутери поставени на табела само со ограда. Фројд Перма-Шилд облога. Опис на производот 3-1/2 “(Дија.) Подигнат бит на панел w/backcutters (Quadra-Cut) дизајниран за сериозниот облик на дрво Бит на рутер со секач за грб 3/4-инчен рутер за акции-1/2-инчен Шанк има нелеплива облога на Перма-штит и патентиран дизајн на квадрата на Фројд за помала завршница што не бара репродукција. Квадрата вработува четири Сечење лопати, наместо стандардот на индустријата на два, што ви овозможува да создадете мазни подигнати панели на сите материјали за состав, вклучувајќи иверица, тврдо дрво и меко дрво. Благодарение на неговиот патентиран дизајн на задниот дел, панелите што ги произведува се светло и точни. Бидејќи е конструиран со ексклузивниот материјал Tico Hi-густина на Tico Hi-густина, микрогруин материјал, овој издржлив рутер бит е дизајниран да трае. Квадра дизајнот за постојано чиста завршница Ексклузивниот дизајн на квадрата, користи четири секачи за беспрекорна завршница. Овој иновативен дизајн на сечење работи Користејќи две од секачите за нагорно дејство за сечење, додека другите две секачи истовремено се намалија нагоре. Резултатот е неверојатно мазна завршница што не бара преработка. Дизајнот за сечење на грб за непречена, професионална табла за архитектонска точност е приоритет за вас, 99-571 е ваш одговор. Благодарение на неговиот дизајн за враќање на грбот, овој рутер бит може да произведе панели кои се апсолутно испрскани со рамка за врата и да имаат целосно откритие од 1-1/2 инчи. Користете го собраниот рутер со панел од 99-571 со секач на задниот дел на кој било преносен рутер поставен на табела што прифаќа 1/2-инчен шанк за создавање на подигнати панели со професионален квалитет на врати и облоги, како и украсни врвови, плакети и обликување . Добиените панели ќе покажат стаклена мазност, дури и кога се справувате со апликации за вкрстено зрно. Создадете класичен двостран изглед на вашите панели со патентираниот секач за заден радиус 54-562-или, ако барате посовремен изглед, заменете го со опционалниот секач за грб од 54-560 квадратни. За да ви дадам компатибилност со повеќето стилови и железнички секачи, комплетот вклучува треперки кои овозможуваат прилагодување на дебелината на јазикот. 99-571 има едно-инчен карбид висина која лесно опфаќа акции со мерење 3/4 инчи. Издржлив дизајн со заштитна обвивка за да се спротивстави на топлина и корозионфреуд ги подготвува сите нивни парчиња рутер со нивниот ексклузивен микрогруин карбид на Tico Hi-густина за максимална издржливост и сечење живот.

Особините