.

Вестил ТАПАН-Хд Тежок Тапан Доли, 2000 фунти Капацитет, сина

Вестил ТАПАН-Хд Тежок Тапан Доли, 2000 фунти Капацитет, сина

DEN 1.33

Стока
Достапно е за нарачката

Тешкиот капацитет може да се справи со најтешките буриња Најлонските вртливи тркалца Исполнети со стакло нудат максимална стабилност. Голем дијаметар на тркалцето непречено се тркала кога е натоварен. Цврстата челична конструкција нуди долготрајна сигурна употреба. Вестил ТАПАН-хд тежок тапан доли има челична рамка и четири вртливи тркала за тркала и може да се користи за транспорт на барабан од 55 литри кој тежи до 2. Куклата е изработена од челик, кој е посилен од алуминиум и поотпорен на фрактури од леано железо. Тркалата на тркалцето се вртат за маневрирање, измерете 2 инчи широк и 4 инчи во дијаметар и се направени од најлон за поддршка на тешки товари и помагаат да се спречат траги или гребнатини на подовите. Тркалата се заклучуваат за да ја превртат куклата во една насока и да имаат сопирачки за да не се движи доли. Оваа доли има носивост од 2. тежи 42 килограми. и мери 8 инчи висока и 24-1/2 инчи во дијаметар. Наменет е за употреба во професионални и индустриски средини. Куклите се користат за транспорт на кој било од различните големи, тешки предмети, како што се ормани, гајби, контејнери за тапани, мебел, тешки машини, големи апарати, ролни тепих или торби. Куклите обично се состојат од ниска платформа или палуба монтирана на тркала што може да се вртат за маневрирање и може да вклучуваат сопирачки за да не се тркала куклата.

Особините