.

Течно Руменило за Образи, Природен Изглед На Мат Финиш, Меко Крем Руменило со Апликатор За Перничиња, Високопигментирана Мешавина, Шминка За Руменило За Нијанса На

Течно Руменило за Образи, Природен Изглед На Мат Финиш, Меко Крем Руменило со Апликатор За Перничиња, Високопигментирана Мешавина,

DEN 0.67

Стока
Достапно е за нарачката

●Крем Течно Руменило●Постигнете свеж и блескав изглед со нашето течно руменило, кое доаѓа со врв од сунѓер за перница што ја прави апликацијата ветре Неговата росна завршница обезбедува суптилна боја што може постепено да се гради за да се создаде природен изглед без нагласување на текстурата, линиите или порите. ●Висок Пигмент И Долготраен●нашето течно руменило е неверојатно пигментирано, барајќи само едно лизгање за да се постигне истата заситеност за која ќе бидат потребни повеќе слоеви со други руменила. Дополнително, неговата одлична долготрајна изведба ја елиминира потребата од чести допири, овозможувајќи ви да одржувате совршен и природен изглед на шминка во текот на денот. ●Мат Кадифена Текстура●нашето крем течно руменило има уникатна мат кадифена текстура, која ви помага без напор да создадете шармантен маглив изглед на руменило. Оваа текстура го прави руменилото полесно, природно и лесно за нанесување и мешање, што резултира со совршена и долготрајна шминка. Без разлика дали станува збор за секојдневни или специјални прилики, нашето течно руменило може да ви донесе свежо, природно и убаво чувство. Како Да Се Користи Кога нанесувате, едноставно отворете го капакот и користете го вклучениот апликатор за нежно да го намачкате течното руменило врз образите, а потоа измешајте со прстите или четката.

Особините