.

Acer Swift 3 SF314-512-53L0 Intel Evo Лаптоп, 14 FHD, Intel i5-1240P, 8GB LPDDR4X, 512GB SSD, Убиец Wi-Fi 6E, Wi-Fi Windows 11 Дома Со Предатор Поврзете W6 Wi-Fi 6E Игри Рутер | ТРИ-Бенд AXE7800

Acer Swift 3 SF314-512-53L0 Intel Evo Лаптоп, 14 FHD, Intel i5-1240P, 8GB LPDDR4X, 512GB SSD, Убиец Wi-Fi 6E, Wi-Fi Windows 11 Дома

DEN 14063.84

Стока
Достапно е за нарачката

Сега со 12-Ти генерал Intel Core i5-1240p процесор со посветена Intel Iris Xe графика која обезбедува супериорни перформанси каде што ви е најпотребно Со Технологија За Турбо Засилување, добијте до 4,4 GHz за вашите апликации со голема побарувачка. Создадете ја вашата најдобра содржина на 14 " Full HD (1920 x 1080) IPS LED-позадинско осветлување 100% srgb дисплеј со 300 nits осветленост. 8 GB LPDDR4 X, 512 GB SSD, Убиец Wi-Fi 6e AX1675, Windows 11. WI-Fi 6 E TRI-BAND AXE7800 (2.4 GHz/5 GHz/6 GHz) МУ-MIMO : 2x4x2 (2 во опсегот од 2.4 GHz, 4 во опсегот од 5 GHz и 2 во опсегот од 6 GHz). Хибриден Qo S Компатибилен Со Intel Убиец Приоритизација Мотор теоретски врв пропусност на 7. Врвно Премиум Искуство Со Лаптоп : Не жртвувајте перформанси, графика или траење на батеријата Enjoy Уживајте во супериорните перформанси Со Acer Swift 3, врз основа на платформата Intel Evo, се полни брзо и трае и се буди веднаш и е супер тенок и лесен.

Особините