.

Елизабет Мот-Благодарам Подоцна Осветлувачки Прајмер за Лице 30гр И Благодарам Подоцна Масло за Коса 80мл

Елизабет Мот-Благодарам Подоцна Осветлувачки Прајмер за Лице 30гр И Благодарам Подоцна Масло за Коса 80мл

DEN 192.00

Стока
Достапно е за нарачката

ОСНОВНА ШМИНКА за ПОДГОТОВКА : овој прајмер за шминка го подготвува вашето лице по режимот за нега на кожата и пред нанесување шминка, така што се држи цврсто, сето тоа додека го истакнува вашиот природен сјај! ДОБИЈТЕ БЕСПРЕКОРНА ШМИНКА за ЛИЦЕ : Заклучете ја вашата шминка со помош на нашиот прајмер за шминка. Овој прајмер за шминка за лице помага да се заштити моќта на престој на вашата шминка од ден во ноќ. ПРАЈМЕР ЗА КОЖА ЗА ЛИЦЕ СО ПРИДОБИВКИ ОД КОЖАТА : покрај вечерниот тон на вашата кожа, овој прајмер додава моментален сјај на вашата кожа и го балансира вашиот тен. Овој прајмер за минимизатор на порите е совршен за слоевитост под шминка бидејќи штити од туткање. НАТОПЕНИ со БОТАНИЧКИ СРЕДСТВА за ПОПРАВКА на ВЛАГА : масло Од Рузмарин, лаванда, мајчина душица, јасмин, жалфија, ѕвездено цвеќе и екстракти од камилица. Оваа моќна мешавина од есенцијални масла помага да се врати сувата и пржена коса.

Особините