.

Трубач 1/32 Сухој Су25 Жаба Нога Руски Борец Модел Комплет

Трубач 1/32 Сухој Су25 Жаба Нога Руски Борец Модел Комплет

DEN 1.33

Стока
Достапно е за нарачката

Вклучени фото-гравирани делови Комплет за пластичен модел подготвен за склопување. Вклучува стотици парчиња. Лепак и боја не се вклучени. Од Производителот Сук Хои Су-25 ("жаба нога") е едносед, двомоторен, оклопен напад авион развиен во Советскиот Сојуз од Бирото За Дизајн Сук хои. Тој беше дизајниран да обезбеди блиска поддршка на бојното поле. Првиот прототип го направи својот прв лет на 22 февруари 1975 година. Овој комплет за пластичен модел е точна претстава на военото возило.

Особините