.

ВРЗИВНО Средство ЗА Врзување Со Синџир Со Тешка Рачка За Оптоварување 1/2-5/8 Врзивно Средство За Преклопување На Рачката За Преклопување Со Рачка со 13.000 фунти Ограни

ВРЗИВНО Средство ЗА Врзување Со Синџир Со Тешка Рачка За Оптоварување 1/2-5/8 Врзивно Средство За Преклопување На Рачката За Преклопување

DEN 11024.00

Стока
Достапно е за нарачката

[ВАЖНИ ПАРАМЕТРИ] големина На Синџирот( во) : 1/2-5/8"; Ограничување На Работното Оптоварување(фунти) : 13000; Доказ Оптоварување( фунти) : 26.000; Кршење На Оптоварување( фунти) : 46.000; Тежина( фунти) : 14.38; Должина На Рачката( во) : 13. [ТЕЖОК БЕЗВРЕДЕН ВРЗИВНО СРЕДСТВО за ОПТОВАРУВАЊЕ] Кој Нуди повисоки ограничувања на работното оптоварување од стандардните врзива За крцкалки и може да се користи или Со Транспорт Од 70 Одделение Или со синџир за врзување Од Легура Од 80 степени. Се одликува со буре обложено со винил за силно, удобно држење. [ЛЕСЕН ЗА РАКУВАЊЕ] Лесен за ракување крцкалка врзивно средство брави безбедно кога врзување и изданија без потреба од дополнителни алатки. Тешката фалсификувана рачка, барел, завртки за земање, врски и куки се наменети да се спротивстават на ригорозната употреба на теренот и суровите временски услови. [БЕЗБЕДНА и УСОГЛАСЕНА] фалсификуваната рачка во стилот на крцкалка обезбедува дополнителна моќ за да можете да добиете соодветна количина на напнатост на врзувањето на ланецот секој пат. Системот за фалсификувани челични шепи и запчаници е лесен за употреба и спречува "прицврстување на грбот" и други опасности за корисниците при товарење и истовар. Оптоварување на кршење од 46. јасно е означено на рачката на врзивно средство за оптоварување во стилот на ракета. [ИЗГРАДБА НА ИНДУСТРИСКА СИЛА] тешката фалсификувана рачка, барел, завртки за земање, врски и куки се наменети да се спротивстават на ригорозната употреба на теренот и суровите временски услови.

Особините