.

Компас За Геометрија, Дополнително Олово, Математички Компас, Компас За Цртање, Компас За Изготвување, Обработка На Дрво На Компас, Метален Компас, Компас За Учениц?

Компас За Геометрија, Дополнително Олово, Математички Компас, Компас За Цртање, Компас За Изготвување, Обработка На Дрво На Компас, Метален

DEN 143.84

Стока
Достапно е за нарачката

Прецизен КомпасОва е професионален прецизен компас со глава на лак со пружина и прецизен геометриски компас со централно тркало за да се спречи случајно движење на нозете Прецизно Прилагодувањевртењето на централното тркало може прецизно да ја прилагоди ногата на компасот за да ги намали грешките, совршено за прецизно цртање, цртање кругови и кривини по желба. Широк Спектар на Употребапогоден за училишен прибор, висококвалитетен професионален лак компас за математика, геометрија, уметност, обработка на дрво, картографија и изработка; може да нацрта кругови со дијаметар до 8 инчи. Висок Квалитет Ги Користи сите метали, компас обложен со никел, висок квалитет и издржлив. Нашите компаси обезбедуваат сигурни и точни перформанси на заговор. Пакување подароцинашиот производ е подобрен подарок спакуван во софистицирана проѕирна пластична кутија за лесно носење и складирање.

Особините