.

Наса Јинтиџ Пин Трио Спејс шатл СТС-30 И Магелан Венера Сонда

Наса Јинтиџ Пин Трио Спејс шатл СТС-30 И Магелан Венера Сонда

DEN 223.84

Стока
Достапно е за нарачката

Трио на гроздобер емајл иглички произведени Од Кејп Кенеди Медали, долгогодишен (1968-2014) вселенски брег колекционерски дилер Надвор од производство од 1989 година. Игличките се мерат околу 3/4 инчи во нивната најдолга димензија. Единствена игла за обетка со воена затворач. Атрактивните емајлирани иглички истакнуваат различни аспекти на Мисијата Спејс шатл СТС-30 што ја лансираше сондата Венера Магелан, која вклучуваше радарски системи дизајнирани од Авионите Хјуз за мапирање на површината На Венера. Одлични подароци за љубителите на истражувањето на вселената. Секој е единечен игла со спојка во воен стил. Оваа понуда е за пар неискористени иглички.

Особините