.

Pentax K-3 Марк III Предводник НА Aps-C Црна Камера Тело-12fps, Екран На Допир LCD, Отпорни На Временски Услови Магнезиум Легура Тело со Во-Тело 5-Оска Намалување На тресење. 1.05 x О

Pentax K-3 Марк III Предводник НА Aps-C Црна Камера Тело-12fps, Екран На Допир LCD, Отпорни На Временски Услови Магнезиум Легура

DEN 503.84

Стока
Достапно е за нарачката

Врз основа на основните принципи на страст кон фотографијата, Сите Нови Предводници на апс-ц моделот К-3 III го продолжуваат наследството на занаетчиството во комбинација со денешните нови технологии Ново дизајнираниот оптички визир обезбедува 100% видно поле и зголемување на сликата од 1,05 х. Визирот нуди широк агол на гледање споредлив со камерите со целосна рамка со зголемена осветленост на сликата поради подобрената рефлексија на пентапризмот. Врвната ИСО чувствителност од 1,6 милиони обезбедува снимање слики во ситуации со слаба осветленост и постигнува одлична описна моќ во целиот опсег на чувствителност. Мултидимензионалното филтрирање на просторот на сликата ја намалува бучавата додека остава фини контури. Ги максимизира перформансите на резолуцијата и ја репродуцира текстурата и деталите на субјектот. МЕХАНИЗАМ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ТРЕСЕЊЕТО НА ПЕНТАКС-Опремен со PENTAX SRI ii, K-3 Mark III обезбедува стабилизација на сликата Во Чекор до 5,5-Бленда на 5-Оска' за слики без замаглување при користење телефото леќи или предизвикувачки слаба осветленост. Механизмот За Рудукција На Тресење На Пентакс е компатибилен со секоја леќа на Пентакс некогаш произведена и се користи и за други апликации за фотографии како што се [ Резолуција на Поместување на Пиксели, Астротрацер, HDR, Состав на Слика, Симулатор На Fil-Филтер ]. ПЕНТАКС РЕНОВИРАНА КОНСТРУКЦИЈА-за да ја започне целата шасија На К-3 МАРК III е изградена со Висока Јачина, Лесна Легура На Магнезиум. 95 Заптивки потоа се нанесуваат на телото за да се спречи упад на прашина и вода. Крајниот Резултат : солидна, издржлива, сигурна камера која може да се користи во најтешките средини. Новоразвиениот механизам за огледало, погон на блендата и моторот за обработка на слики произведува снимање на слика ОД 12 FPS, совршен за брзо дејство и движење. Ново подобрениот Safox13 Af систем ги проширува af точките на 101, овозможувајќи зголемена af област, побрз одговор и високо прецизно снимање на предметот. Двојна SD картичка слотови овозможи симултан фаќање, како и прилагодено поставување на сликата. Слот 1 е компатибилен СО UHS-II картички за голема брзина читање/пишување и копирање на сликата. ЛЦД со екран на допир со висока резолуција овозможува овозможува побрзо вклучување во системот за мени на камерите за прилагодување на сликата и оперативното прилагодување.

Особините