.

Дагеда Течна Руменило Шминка, Мека Крем Руменило Лесен Дише, Природен изглед Сјај Мат Руменило За Образите Усните Очите, Голема Четка Главата Руменило Течност Долг

Дагеда Течна Руменило Шминка, Мека Крем Руменило Лесен Дише, Природен изглед Сјај Мат Руменило За Образите Усните Очите, Голема

DEN 1.67

Стока
Достапно е за нарачката

●Мат Крем Руменило + крем течно руменило е достапно во розово дрво, црвена тула, гола розова и живописна портокалова боја Четири популарни бои помагаат во осветлување на тонот на кожата, тродимензионален сјај, ја истакнуваат контурата и линиите на лицето и создаваат природна шминка од кадифена магла. Погоден за повеќето бои на кожата или типови кожа. ●Природна Мат Завршница●Мекото течно руменило прифаќа лесна и дише формула и мат финиш, која е многу пигментирана и лесно се вклопува, претставувајќи природна боја и траен сјај. Чувајте го вашиот сјај и ќе ви даде удобно искуство цел ден. ●Повеќенаменска Употреба●Течното руменило може да се користи самостојно или мешано за да се создаде вашата омилена руменило во прав. И оваа крем руменило шминка може да се користи не само за образите, туку и за очите и устата. Погоден за различни сцени за шминкање за да создаде сладок, секси и жив стил на шминка. ●Лесен За Нанесување € лесен течен руменило голем дизајн на главата на четката, само треба да додадете две точки со соодветна големина на секоја јагодичка, а потоа нежно нанесете ја со мека четка или прсти. Многу е погодно да се нанесува и совршено се интегрира на кожата. ●Совршен Подарок●малиот дизајн на руменило за лице е погоден за носење, што е доволно за да ја исполните вашата дневна шминка и патување. Тоа е најдобриот подарок за вашето семејство или пријатели на роденден, Денот на Благодарноста, Божиќ, Денот на Вљубените или други фестивали.

Особините