.

Кленплус 3 парчиња. Мини Бебе Пеперутка Цртан Филм Везени Железо На Шиење На Значка За Фармерки Јакни Капи Ранци Кошули Налепница Апликации &засилувач; Декоративни

Кленплус 3 парчиња. Мини Бебе Пеперутка Цртан Филм Везени Железо На Шиење На Значка За Фармерки Јакни Капи Ранци Кошули Налепница Апликации

DEN 111.84

Стока
Достапно е за нарачката

Големина : 0,7/8Х1, 1/8 ИНЧИ/ Прикажи на следната слика Упатство За Железо На : . Прскање доволно пареа на површината на крпата и листот за загревање на задниот дел од лепенката. Ставете го лепенката на вистинското место на вашата крпа додека сакате да ја декорирате. Заштитете ја површината на лепенката покријте ја со влажна крпа или тенка крпа и пеглајте со висока температура потоа притиснете го пеглата врз лепенката 10-15 секунди околу 2-3 пати. Долго време користењето треба да се повтори во чекор 3 на задниот дел од крпата. Чекајќи додека не се излади, потоа проверете дали секој агол на лепенката и околу работ на лепенката е веќе запечатен. Ако сеуште не е завршено, повторете во чекор 3 и чекор 4. оваа ставка може да биде зашиена или испеглана, сепак предлагаме пеглање на место, а потоа шиење за да се осигура дека е безбедна. Пакетот ќе се испраќа директно од Тајланд Преку Стандардна Воздушна Пошта Со Мал пакет и ќе бидат потребни околу 11-21 работни дена.

Особините