.

Котулин 12,8 Инчен Црн Метал Стакло Рамна Монтажа Таванот Светлина, Круг Таванот Осветлување Тела За Ходникот Спална Соба Плакарот Дневна Соба Кујна Скалила

Котулин 12,8 Инчен Црн Метал Стакло Рамна Монтажа Таванот Светлина, Круг Таванот Осветлување Тела За Ходникот Спална Соба Плакарот Дневна

DEN 0.33

Стока
Достапно е за нарачката

Димензии : дијаметар од 12,8 инчи и висок 3,15 инчи Материјал на шасијата : метал. Материјал за сенка : стакло. Инсталирајте Стил : Монтиран На Рамна Боја. Влез : AC 110 V-120 V. Барања За Светилки : Користете 2 X e26 основни Светилки (не се вклучени во пакетот).СЕ препорачуваат LED светилки Max 13 W. Потребно е самосклопување, упатството е дадено во пакетот. Ве молиме ставете ги ракавиците за да ја инсталирате таванската светлина. Прекинете го напојувањето кога ја чистите светлината или ги заменувате светилките. Применлив Простор : Фоаје,ходник,коридор,дневна соба,работна соба,спална соба,балкон,мала спална соба,сала за состаноци,мала дневна соба,трпезарија,мансарда,ресторан,кујна. Уникатен Дизајн : светилката со црна рамна монтажа има стилски абажур од бело стакло,испраќа мека и удобна светлина за вашата соба, создавајќи топла и романтична атмосфера.Лесно за чистење. Котулин модерна таванска светилка, едноставен и елегантен дизајн на цилиндричен абажур, дизајн на сликарство, антикорозија и анти- ' рѓа, подолго време на употреба.

Особините