.

Аексит Карбид Врв Пресврт Битови 0.3 Сечење Дијаметар Плочка Мермер Стакло Работник Вежба Битови Дупчење Малку

Аексит Карбид Врв Пресврт Битови 0.3 Сечење Дијаметар Плочка Мермер Стакло Работник Вежба Битови Дупчење Малку

DEN 0.67

Стока
Достапно е за нарачката

Име На Производот : Стаклена Вежба; Материјал : Метал, Карбид Боја : Жолт, Сребрен Тон;Тип : Врв На Копје. Дијаметар на сечење : 8мм/ 0,3"; Дијаметар На Стеблото : 6,1 мм/ 0,24". Вкупна Должина : 74мм/ 2,9"; Тежина : 20гр. Содржина На Пакетот : 1 х Стаклена Вежба. Копје точка карбид за брза брзина на сечење и дополнителен век на сечење.Се користи за дупчење стакло, плочки, порцелан, керамика и други тврди кревки материјали без чипсување или пукање на материјалот кога се користи правилно.

Особините