.

Restokki 300x300mm топла кревет челична плоча сребрена платформа магнетна налепница црна 3Д додатоци за печатач

Restokki 300x300mm топла кревет челична плоча сребрена платформа магнетна налепница црна 3Д додатоци за печатач

DEN 0.67

Стока
Достапно е за нарачката

Одлични перформанси : Сокриени завртки за монтирање на бројачи за да се избегне оштетување на врелиот крај Балансирана : Дебелината е 2мм, термичката спроводливост е поизбалансирана. Налепницата не е засилена : не е лесно да се деформира под висока температура и добра отпорност на висока температура. Трајни : Отпорна на гребење, анодизирана површина. Погодно за употреба : Залепете пред печатење, отстранување по печатење и погодно за употреба. Одлични перформанси : Сокриени завртки за монтирање на бројачи за да се избегне оштетување на врелиот крај. Балансирана : Дебелината е 2мм, термичката спроводливост е поизбалансирана. Налепницата не е засилена : не е лесно да се деформира под висока температура и добра отпорност на висока температура. Трајни : Отпорна на гребење, анодизирана површина. Погодно за употреба : Залепете пред печатење, отстранување по печатење и погодно за употреба. Спецификација : Применливи модели : За Marriott i3, Anet A8, A6 Size : 300*300mmcolor : Black / Silvermaterial : Plastic + Metal Package Список : 1*300*300mm Hot Bed Plate1*300*300mm Магнетна налепница (страна + Б -страна) Чекори За употреба : 1.

Особините

Applicable models:
For Marriott i3, Anet A8, a6
Size:
300*300mm
Color:
black / silver
Material:
plastic + metal
Package List:
1 * 300*300mm Hot Bed Steel Plate:
1 * 300*300mm Magnetic Sticker (A side + B side):
Steps for usage:
1. Remove the adhesive on the B side of the magnetic sticker and align it on the surface of the hot bed.:
2. Speaking of the steel plate adsorbed on the magnetic sticker B surface.:
3. Align the magnetic sticker A side on the hot bed steel plate.:
Note:
The steel plate without magnetic and needs to be used with a magnetic panel. :