.

Замена на јака за леќи за леќи за леќи стапиот статив за монтирање на прстенот, компатибилен со Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports, држач за поддршка на леќи со ARCA FIT FIT Брзо ослоб

Замена на јака за леќи за леќи за леќи стапиот статив за монтирање на прстенот, компатибилен со Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports,

DEN 542.40

Стока
Достапно е за нарачката

1 Направено од авијациски алуминиум, ЦПУ прецизно машинирана, анодизирана површина, со завртки од не'рѓосувачки челик; Волуменот е околу 12 x 4,2 x 2cm (вклучително и завртка), нето тежината е околу 125g; Податоците за дупките за монтирање се собрани од оригиналните леќи на Сигма ;. Подобрувања направени врз основа на основата на сигма за монтирање на сигма; Додадени се дупка за завртки од 3/8 и анти-лизгачки нокти од не'рѓосувачки челик; Позицијата на прстите се додава, лесна за разбирање; Додадена е дупката за каиш, лесен за виси ;.bottom е FRS / ARCA-SWISS FIT FIT FILL PLATE PLATE, компатибилна со RRS / ARCA-SWISS / KIRK / WIMBERLEY / MARKINS / SUNWAYFOTO / KANGRINPOCHE / BENRO / SIRUI / MARSACE / ISHOOT стандардна глава на топката, погоден за IS-JZ30 / IS-JZ50 / IS-JZ64 / IS-QJ58 / IS-QJ64 / IS-JZ60 BK / IS-70 BK / IS-JZ80 BK итн.8 DG OS HSM Sports, Sigma 500mm f/4 DG OS HSM Sports, Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports; Не е компатибилен со Sigma 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM современ. Направено од авијациски алуминиум, ЦПУ прецизно машинирана, анодизирана површина, со завртки од не'рѓосувачки челик; Волуменот е околу 12 x 4,2 x 2cm (вклучително и завртка), нето тежината е околу 125g; Податоците за дупките за монтирање се собрани од оригиналните леќи на Сигма ;. Подобрувања направени врз основа на основата на сигма за монтирање на сигма; Додадени се дупка за завртки од 3/8 и анти-лизгачки нокти од не'рѓосувачки челик; Позицијата на прстите се додава, лесна за разбирање; Додадена е дупката за каиш, лесен за виси ;.bottom е FRS / ARCA-SWISS FIT FIT FILL PLATE PLATE, компатибилна со RRS / ARCA-SWISS / KIRK / WIMBERLEY / MARKINS / SUNWAYFOTO / KANGRINPOCHE / BENRO / SIRUI / MARSACE / ISHOOT стандардна глава на топката, погоден за IS-JZ30 / IS-JZ50 / IS-JZ64 / IS-QJ58 / IS-QJ64 / IS-JZ60 BK / IS-70 BK / IS-JZ80 BK итн.

Особините