.

3Д млазници за печатач, Rustproof Rust Removal 3D Kit Mounzle Kit 16PCS Концентрична влезна влезна дупка за излез, мазна внатрешна за топол кревет

3Д млазници за печатач, Rustproof Rust Removal 3D Kit Mounzle Kit 16PCS Концентрична влезна влезна дупка за излез, мазна внатрешна

DEN 1156.80

Стока
Достапно е за нарачката

Четка за жица од месинг : Четката е погодна за 3Д млазница за печатач топол кревет и отстранување на 'рѓа; Пред да користите, прво загрејте ја млазницата Флексибилни пинцети : пинцетите со 3Д печатач доаѓаат во два различни стилови, вклучувајќи исправени и заоблени линии, погодни за одржување на млазницата и вишок на материјали. Содржина на пакетот : ќе добиете 12 0,4 мм месинг млазници, 2 пинцети, 1 3Д млазница за печатач ER и 1 мулти -цел клуч, совршен комплет за млазници за да ги задоволите вашите дневни потреби. Издржлив месинг : 3Д млазница за печатач со машка нишка M6, изработена од одличен месинг, силен и отпорен на висока температура, не е лесен за носење или 'рѓа, лесен за инсталирање, може да се користи долго време. Мазно и намалување на отпорноста : 0,4мм мела за месинг со исклучителна работа, осигурете ја влезната дупка и излезната дупка концентрична, внатрешната млазница е мазна, намалете ја отпорноста, избегнувајте блокада на влакната, направете го влакното да работи повеќе непречено. Четка за жица од месинг : Четката е погодна за 3Д млазница за печатач топол кревет и отстранување на 'рѓа; Пред да користите, прво загрејте ја млазницата. Флексибилни пинцети : пинцетите со 3Д печатач доаѓаат во два различни стилови, вклучувајќи исправени и заоблени линии, погодни за одржување на млазницата и вишок на материјали. Содржина на пакетот : ќе добиете 12 0,4 мм месинг млазници, 2 пинцети, 1 3Д млазница за печатач ER и 1 мулти -цел клуч, совршен комплет за млазници за да ги задоволите вашите дневни потреби. Издржлив месинг : 3Д млазница за печатач со машка нишка M6, изработена од одличен месинг, силен и отпорен на висока температура, не е лесен за носење или 'рѓа, лесен за инсталирање, може да се користи долго време. Мазно и намалување на отпорноста : 0,4мм мела за месинг со исклучителна работа, осигурете ја влезната дупка и излезната дупка концентрична, внатрешната млазница е мазна, намалете ја отпорноста, избегнувајте блокада на влакната, направете го влакното да работи повеќе непречено.

Особините

Item Type:
3D Printer Nozzle Kit
Nozzle Wire Diameter:
0.4mm
Nozzle Thread:
M6
Nozzle Suitable Printing Consumables:
Approx. 1.75mm / 0.07in
Nozzle Suitable For:
3D printer for Makerbot Creality CR-10, MK8 for Makerbot Reprap Prusa I3, for Sidewinder X1, for TEVO Little Monster
Package List:
12 x Nozzle:
2 x Tweezers:
1 x Brush:
1 x Wrench: