.

Скини жени серии-3 компресија 7/8 хулахопки

Скини жени серии-3 компресија 7/8 хулахопки

DEN 3.00

Стока
Достапно е за нарачката

76% најлон, 24% еластан Повлечете го затворањето. Само миење на рацете. Премиум 7/8 Хурахопки за компресија во должина, дизајнирани со градиентска компресија = засилен проток на крв за зголемени перформанси, намален замор + побрзо закрепнување. Моќна комерцијална кожа ткаенина се бори против вибрациите/осцилацијата на мускулите за да ја зголеми ефикасноста на мускулите и да ја намали болката во пост -активност. Хулахопки за компресија на 7/8 должина дизајнирани за активност со среден интензитет. Зголемена испорака на кислород до активни мускули за да се создаде поголема моќност со помал замор. Широк лента за половината за удобно, прецизно, поддржувачко вклопување - исклучително управување со влага ве одржува суво и удобно; 50+ УВ заштита; Совршен за обука, конкуренција и обновување на пост активност. Компони серија 3 компресија 7/8 хулахопки со должина со градиентска технологија за компресија ќе ја зајакнат вашата циркулација, донесувајќи повеќе крв богата со кислород во мускулите за да можете да извршите подобро, посилно и подолго со помалку замор и побрзо обновување на активност. Оваа подобрена циркулација исто така го принудува лактатот на крвта да циркулира поефикасно, дополнително подобрување на ефикасноста на мускулите и моќта. Со стратешки завиткување и поддршка на вашите мускули, облеката за компресија на кожи, исто така, драматично ја намалува вибрацијата/осцилацијата на мускулите, што доведува до помалку солзи на мускулите и намалување на ризикот од повреда, како и намалување на ДОМ (одложена моќност на мускулите) по активност. Со оглед на мускулите во нивната позиција на отпуштање, кожи исто така ви помага да го одржите вашето држење на телото и техниката додека ја притискате кривата на замор за време на активност.

Особините